Jak wybrać dobre środki do mycia felg?
   06/11/2021 00:00:00    0 Comments
Jak wybrać dobre środki do mycia felg?

Felgi są świetną wizytówką naszego samochodu, ale tylko pod warunkiem że nie posiadają żadnych zabrudzeń. Właściciel pojazdu musi więc zadbać o regularne czyszczenie takich elementów.

Które środki do czyszczenia alufelg najlepiej wybrać, tak aby zachowały One przez długi czas swój naturalny i elegancki wygląd?

Jaki środek do czyszczenia felg aluminiowych pomoże pozbyć się zabrudzeń?

Najtrudniejszy do usunięcia osad z felg, to ten który powstaje podczas hamowania samochodu. Spowodowane jest to głównie tym że tego rodzaju zanieczyszczenia Są najczęściej opiłkami materiału ściernego, pochodzącego z klocków hamulcowych.

Są one tak bardzo rozgrzane, że ich malutkie cząsteczki podczas zetknięcia z felgami natychmiast zapiekają na powierzchni. Musimy również pamiętać że do zabrudzenia spowodowane są również błotem, kurzem, pyłem i smołą z drogi.

Tego rodzaju zanieczyszczenia bardzo niekorzystnie wpływają na alufelgi i powodują to, że wyglądają one bardzo nieestetycznie. Dlatego należy je regularnie czyścić i pielęgnować, a najlepiej do tego celu wykorzystać wysokiej jakości preparat do mycia felg aluminiowych.

Zawsze kiedy posiadamy felgi aluminiowe to szczególną uwagę należy zwrócić na intensywność takich preparatów, ponieważ niektóre mogą doprowadzać do powstawania mikrorys, które spowodują łatwy cel dla powstawania korozji. Wybierając dobry środek do czyszczenia felg aluminiowych Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na jego skuteczność.

Znacznie lepiej jest zakupić droższy płyn do mycia felg aluminiowych niż tańsze zamienniki, ponieważ wtedy zachowują one swój szlachetny wygląd na dłużej. Tego typu produkty możemy nabyć w każdym profesjonalnym sklepie oferującym kosmetyki samochodowe.

Który płyn do felg warto wybrać?

Jeśli felgi w naszym samochodzie zostały pokryte bardzo trudnymi zabrudzeniami to warto postawić na płyn, który wykorzystuje efekt dekontaminacji. Pozwoli to skutecznie pozbyć się wszelkich metalicznych zanieczyszczeń wbitych w lakier, czyli nic innego jak osadu wytrącający się z klocków hamulcowych podczas hamowania.

Największą zaletą dobrych preparatów do czyszczenia felg aluminiowych jest to, że wystarczy je wyłącznie zaaplikować na powierzchnię i po kilku minutach spłukać wodą. W przypadku gdy zabrudzenia Są bardzo uciążliwe, możemy dodatkowo przetrzeć felgi szczotką, ale w większości przypadków nie jest to potrzebne.

Natomiast do czyszczenia obręcze aluminiowych warto wykorzystać ściereczkę z irchy, mikrofibry albo w bawełny. Tego typu materiały wykorzystuje się do czyszczenia delikatnych powierzchni, ponieważ nie pozostawiają one na obręczach żadnych rys.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze środków do czyszczenia felg aluminiowych?

Wybierając konkretne środki do czyszczenia felg aluminiowych, dobrze jest także zwrócić uwagę na konsekwencje danego preparatu. Jak się okazuje najlepszym wyborem jest gęsty, ponieważ bardzo powoli ścieka z felgi, Co powoduje że dokładnie pokrywa wszelkie zabrudzenia i skutecznie dociera nawet w trudno dostępne miejsca.

Duża gęstość płynu do czyszczenia felg aluminiowych spowoduje również to, że przez długi czas będzie się on na nich utrzymywał. Umożliwi to skuteczne wniknięcie w głąb występujących zabrudzeń i łatwe ich usunięcie. W ten sposób szybko poradzimy sobie z nawet najtrudniejszymi zanieczyszczeniami, które Jeśli nie będą usuwane mogą doprowadzić do korozji.

Dobry preparat do czyszczenia felg aluminiowych dobrze doczyści całą powierzchnię, a także pozostawi po sobie delikatny połysk. Poradzi sobie z powierzchownym brudem oraz tym znajdującym się na wewnętrznej części.

Share This Post :

Comments

Log in or register to post comments